Богоявление

«Тогда приходит Иисус от Галилеи на Иордан ко Иоанну креститися от него . Иоан же возбраняше ему, глаголя: аз требую тобою креститися, и ты ли грядеши ко мне; Отвещав же Иисус рече к нему: остави ныне : тако бо подобает нам исполнити всякую правду. Тогда остави его. И крестится Иисус взыде абие от воды: и се отверзошася ему небеса, и виде Духа Божия сходяща яко голубя и грядуща на него. И се, глас с небесе глаголя: сей есть Сын мой возлюбленный, о немже благоволих» (Евангелие от Матфея гл.-III ст. 13-17)

По истине, Крещение Господне есть одно из великих Таинств...

19 января 9.00 в Храме прошла праздничная Литургия. На службе собрались прихожане и те, которые ночью были на Иордани и окунались, дабы возблагодарить Господа за Благодать которую он даровал им через Иорданские Воды. Были и те, кто не смог побывать на освящении проруби.

В конце службы был молебен Великого Освящения Воды

Водосвятие